godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 46 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj599
Wczoraj1645
Ogółem1974638
Twoje IP:54.235.4.196
Aktualności
Pierwszy egzamin ósmoklasisty PDF Drukuj Email
Środa, 17 Kwiecień 2019

W Wielkim Tygodniu 2019 r. w dniach 15-17 kwietnia w naszej szkole odbywały się pierwsze w historii zewnętrzne egzaminy ósmoklasisty. Do egzaminu składającego się z 3 części przystąpiło 5 uczennic i 12 uczniów. Pierwszego dnia w ciągu 120 minut uczniowie zdawali egzamin z języka polskiego, następnego dnia odbył się egzamin z matematyki, który trwał 100 minut, a ostatniego dnia w środę, ósmoklasiści zdawali egzamin z języka nowożytnego, który trwał 90 minut. Większość wybrała język angielski, a jedna uczennica język niemiecki.

Wyniki egzaminu poznamy 14 czerwca.

 
Ostatni egzamin gimnazjalny PDF Drukuj Email
Środa, 17 Kwiecień 2019

W dniach 8-11 kwietnia 2019 r. odbył się egzamin gimnazjalny. Do ostatniego egzaminu wygaszanego gimnazjum przystąpiło 6 uczniów i 10 uczennic. Pierwszego dnia gimnazjaliści napisali w pierwszej części egzamin z wiedzy o społeczeństwie i historii, następnie z języka polskiego. Drugiego dnia egzamin składał się z części przyrodniczej z przedmiotów: biologia, chemia, fizyka i geografia, a następnie egzamin z matematyki. Ostatniego dnia przeprowadzono egzamin z języka nowożytnego. Większość wybrała język angielski, a 4 uczennice wybrały język niemiecki. Egzamin składał się z części podstawowej i rozszerzonej. Wyniki egzaminu poznamy 14 czerwca, a na zakończenie roku szkolnego uczniowie otrzymają zaświadczenia o wynikach egzaminu.

 
Wielkanocne palmy PDF Drukuj Email
Czwartek, 04 Kwiecień 2019

Uczniowie klasy II a i III wzięli udział w zorganizowanych przez GCK warsztatach prowadzonych przez Annę Krzyżanowską. Z różnych materiałów przyrodniczych, każde dziecko, pod czujnym okiem pani Ani, mogło samodzielnie przygotować swoją wielkanocną palmę. Zajęcia były bardzo ciekawe. Rozwijały sprawności artystyczne i manualne u uczniów. Jednocześnie pani Ania zaznajomiła dzieci z nazwami roślin wykorzystanych do zrobienia palmy. Uczniowie pracowali z wielkim zapałem.  Wrócili do szkoły z pięknymi palmami i satysfakcją, że udało im się je wykonać. Gorąco dziękujemy za zorganizowanie tak wspaniałych warsztatów dyrektor GCK Dorocie Rybczyńskiej i prowadzącej Annie Krzyżanowskiej.

 
IV Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności z Języka Niemieckiego PDF Drukuj Email
Czwartek, 04 Kwiecień 2019

roje uczniów naszej szkoły: Julia i Oliwia Korchut z klasy III gimnazjum oraz Mikołaj Kalisz z klasy VII wzięło udział w Powiatowym Konkursie Wiedzy i Umiejętności z Języka Niemieckiego, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Gorzkowie.

Konkurs polegał  na rozwiązaniu testu wiedzowego z zakresu słownictwa i gramatyki niemieckiej oraz ułożeniu z wylosowanych puzzli i rozpoznaniu 5 symboli, rysunków, zdjęć związanych z krajami niemieckojęzycznymi. Dodatkowo liczył się czas zgłoszenia. Po podsumowaniu wyników okazało się, że nasi reprezentanci zajęli dobre miejsca: IV, V i VIII. W konkursie wzięło udział 34 uczestników.

Naszych uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka niemieckiego Renata Olida.

 

 
Pierwszy Dzień Wiosny PDF Drukuj Email
Sobota, 23 Marzec 2019
 
„Śpiewaj, śpiewaj i graj…” PDF Drukuj Email
Sobota, 23 Marzec 2019

W dniu 22 marca w sali widowiskowej KDK odbyły się eliminacje Powiatowego Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewaj, śpiewaj i graj… ”. Naszą szkołę reprezentowały: Agata Demczuk, Nikola Jarosz i Zosia Nowacka. Talent dziewczyn został doceniony, wszystkie wróciły z wyróżnieniem.

Gratulujemy Wam sukcesu.

 
„Zimowy Przyjaciel Zwierząt” PDF Drukuj Email
Środa, 20 Marzec 2019

Pod takim hasłem odbył się wojewódzki konkurs plastyczny, którego organizatorem był Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera w Zamościu. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców spośród 1412 prac nadesłanych ze 162 placówek edukacyjnych oraz prac indywidualnych. Wśród grona laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Sara Walczyńska z klasy I. W swojej pracy pokazała, że doskonale wie, jak należy pomagać zimą zwierzętom i czyni to na miarę swoich możliwości.

Sarze serdecznie gratulujemy.


 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack