godlo.jpg

Konkurs Recytatorski

Szukaj

Użytkownicy

Naszą witrynę przegląda teraz 40 gości 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj702
Wczoraj1522
Ogółem1370649
Twoje IP:54.82.112.193
Aktualności
Tylko w tańcu możesz stać się kimś o kim marzysz PDF Drukuj Email
Niedziela, 17 Grudzień 2017

W piątek, 15 grudnia, gościliśmy ukraińską grupę taneczną „Kwieciste Gwiazdy” z Teatru Tańca, który tworzą wychowankowie Rodzinnego Domu Dziecka z miejscowości Kiwercy na Wołyniu. Uczniowie, nauczyciele z przyjemnością obejrzeli występ zespołu, na który złożyły się tańce ludowe, towarzyskie, nowoczesne. Program był różnorodny, tancerze wystąpili w barwnych strojach, które przygotowują sobie sami. Po występie młodzi artyści rozdawali autografy.

 
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej PDF Drukuj Email
Środa, 13 Grudzień 2017

W tym roku szkolnym grupa uczennic z klasy II gimnazjum: Martyna Cichomska, Agata Demczuk, Julia i Oliwia Korchut, Łucja Kubina i Amelia Wach uczestniczy w ogólnopolskim programie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej”. Projekt jest realizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Krasnymstawie i Krasnostawski Dom Kultury. Uczniowie podczas siedmiu spotkań obejrzą filmy, wysłuchają prelekcji, spotkają się z twórcami filmowymi.

1 XII uczennice wzięły udział w warsztatach reżysersko / montażowych, które odbyły się w Inkubatorze Medialno-Artystycznym działającym na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie przy ACK UMCS „Chatka Żaka”. Koordynatorem wyjazdu była Ewa Magdziarz - lokalny lider Filmoteki Szkolnej.

Zajęcia rozpoczęły się od zwiedzenia Inkubatora oraz zapoznania się z pracą operatora kamery, reżysera oraz montażysty. Uczniowie obejrzeli profesjonalne studio filmowe, salę widowiskową i montażownię. Następnie jedna grupa zajęła się pracą na planie filmowym, przygotowując reklamę proszku do prania. Przypomniała sobie informacje na temat planów filmowych, poznała pracę z kamerą i uświadomiła jak ważne zadanie pełni na planie reżyser. Pozostali uczniowie zgłębiali wiedzę na temat montażu filmu. Poprzez prezentację multimedialną Wszyscy zdobyli podstawowe informacje na temat zasad związanych z obróbką filmu. Następnie zabrali się za zadania z nim związane. Nad właściwym przebiegiem warsztatów czuwała prof. Natasza Ziółkowska-Kurczuk. Opiekunem uczennic była Bożena Mitura.
 
 
Sukces z Plastusiem PDF Drukuj Email
Środa, 13 Grudzień 2017

Reprezentacja naszej szkoły, Nikola Jarosz, Eliza Szambelan i Karol Walczyński, okazała się bezkonkurencyjna w zmaganiach czytelniczych i zdobyła I miejsce w konkursie opartym na znajomości treści książki Marii Kownackiej „Wesoły Plastuś”. Pytania konkursowe dotyczyły również bardzo szczegółowych informacji o życiu i twórczości autorki lektury. Było dużo stresu, ale uczniowie pokazali, że potrafią współpracować i mobilizować się, aby osiągnąć obrany cel.

Gratulujemy młodym czytelnikom.

 
 

 
Za nami Maraton PDF Drukuj Email
Czwartek, 07 Grudzień 2017

Zgodnie z planem 7 grudnia wzięliśmy udział w kolejnym Maratonie Pisania Listów, kampanii  Amnesty International, w czasie której ludzie na całym świecie piszą listy w obronie praw człowieka. Podczas tegorocznej akcji pisaliśmy do władz Egiptu, Izraela i Turcji, by upomnieć się o sprawiedliwe traktowanie obywateli tych państw.
W lipcu 2013 roku, kiedy zaginął mąż Hanan Badr el-Din, jej życie całkowicie się zmieniło. Nieustępliwe poszukiwania zaginionego męża spowodowały, że poznała inne osoby, których bliscy zostali zatrzymani przez egipskie siły bezpieczeństwa. Grożą jej zarzuty za poszukiwania zaginionego męża.
Farid al-Atrash i Issa Amro podejmują działania przeciwko izraelskim osiedlom, które zaczęły powstawać w 1967 roku na Zachodnim Brzegu i w Strefie Gazy i w świetle prawa międzynarodowego są nielegalne. W lutym 2016 roku Issa i Farid uczestniczyli w pokojowym marszu przeciwko izraelskim osiedlom i izraelskiej okupacji.


Taner Kılıç tylko wykonywał swoją pracę, ujawniał naruszenia praw człowieka w Turcji jako prezes Amnesty International w tym kraju. 9 czerwca 2017 roku trafił do więzienia.
Napisaliśmy 229 listów w języku polskim, angielskim i niemieckim.
Dziękuję.

Beata Wrońska

 
Mikołaj! Nareszcie! PDF Drukuj Email
Środa, 06 Grudzień 2017

Przyszedł i dał wszystkim dużo radości. Dzieci otrzymały prezenty, a po szkolnych korytarzach chodziło wielu małych pomocników Mikołaja.

 
„Proszę państwa, oto miś…” PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 27 Listopad 2017

Najwspanialsza zabawka na świecie, mięciutki miś, 25 listopada miała swoje urodziny. Dzieci z naszej szkoły świętowały ze swoimi ukochanymi pluszakami  dwa dni później. Każdy, kto tego dnia przyszedł do szkoły z pluszowym przyjacielem lub książką, której bohaterem był miś, otrzymywał uroczą „misiową”  naklejkę. Misie i ich opiekunowie brali  udział w lekcji wychowania fizycznego, nauce głośnego czytania i uważnego słuchania. W bibliotece została zorganizowana wystawa książek o misiach i niedźwiadkach. Światowy Dzień Pluszowego Misia był okazją, by dzieci poznały przygody najpopularniejszych literackich pluszowych miśków. Ich historii wysłuchali uczniowie klas I-III oraz przedszkolaki.  

Obchody  Światowego Dnia Pluszowego Misia połączyliśmy z inauguracją projektu CEO „PoczytajMy”. Organizatorzy dziękują SU i aktywowi bibliotecznemu.

 
Jesteśmy różni, ale równi PDF Drukuj Email
Sobota, 18 Listopad 2017

16 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji zorganizowaliśmy akcję propagującą hasła związane z poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z wychowawcami o tym, czym jest tolerancja, starsi mogli zastanowić się nad swoją postawą wobec innych. Na szkolnych korytarzach wyeksponowane zostały dekoracje przedstawiające symbole i hasła popierające idee otwartości wobec innych, chętni mogli wyrazić swoje skojarzenia, tworząc plakat z hasłem „Tolerancja”.

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone corocznie na całym świecie właśnie 16 listopada. Zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją w 1995 roku z inicjatywy UNESCO.

Przeprowadzenia  Dnia Tolerancji w naszej szkole podjęły się uczennice klasy II gimnazjum. Opiekun Szkolnego Wolontariatu dziękuje wszystkim zaangażowanym.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
Joomla Templates by Joomlashack